Chemická ampula RSB

Univerzálny systém pre kotvenie do betónu

Podkategória:

Chemické ampule

Chemická ampula:

Chemická ampula RSB je ideálnym prvkom pre zložité kotevné situácie, napr. keď nie je možné dlho čakať na vytvrdenie, alebo pri extrémne nízkych teplotách.

Vhodé pre:

Chemická ampula RSB je vhodná pre vysoké zaťaženie v trhlinovom a netrhlinovom betóne.

Doručenie:

– V prípade tovaru skladom 1 – 2 pracovné dni.
– V prípade tovaru na objednávku 2-5 pracovných dní.

18.2454.43 s DPH

Vymazať
Katalógové číslo: - Kategórie: , ,
Popis

Chemická ampula RSB

Chemická ampula RSB je súčasťou certifikovaného systému Fischer Superbond FSB, ktorý je vhodný pre vysoké zaťaženie v trhlinovom a netrhlinovom betóne. ETA Option 1 zároveň pokrýva aplikáciu v seizmicky aktívnych oblastiach a požiarnu odolnosť R120. Systém je vhodný pre kotvenie ťažkých oceľových konštrukcií, protihlukových stien alebo vysokokapacitných regálov. V ponuke je štandardná dĺžka ampule a tzv. „mini“, ktoré sa dávajú dve za sebou pre vyššiu ťahovú únosnosť. Vďaka krátkej dobe vytvrdzovania kotevné práce postupujú rýchlo a bez zdržania.

Princíp funkcie / montáž

 • Dvojzložková sklenená chemická ampula RSB a RSB mini obsahuje vytvrdzovadlo a živicu na báze vinylesteru so silanovou technologiou. Sú vhodné najmä pre predsadenú montáž.
 • Skosený koniec puzdra rozbije pri montáži sklenenú ampulu, premieša živicu a vytvrdzovadlo a zaháji chemickú reakciu vytvrdzovania.
 • Sklenené čiastočky zdrsnia a vyčistia stenu vyvŕtaného otvoru, takže proces čistenia je možné skrátiť na len štyri vyfúknutia prachu.
 • Živica prilepí kotevný prvok po celej jeho dĺžke v kotevnom podklade a otvor utesní.

Aplikácia

 • Ťažké oceľové konštrukcie
 • Upevnenie síl a zásobníkov
 • Vysokokapacitné regály
 • Protihlukové steny
 • Zábradlie
 • Schodiskové stupne

Stavebné materiály

Schválené pre kotvenie do:
 • Betón C20/25 až C50/60, s trhlinami i bez trhlín
Vhodné taktiež pre:
 • Prírodný kameň s celistvou štruktúrou

* Podrobné informácie o stavebných materiáloch nájdete v certifikáte.

Povolenie

Služby

NÁVRH NASADENIA NA MIERU

Na základe výkresovej dokumentácie a konzultácie detailov, Vám vieme na mieru vypracovať optimalizovaný projekt nasadenia, tzv. kladačský plán, s presným množstvom potrebného materiálu.

PORADENSTVO

Naši technici Vám vždy ochotne poskytnú odborné a kvalifikované poradenstvo, či už pri výbere vhodného technického riešenia, alebo samotnej realizácií Vášho projektu. Taktiež Vám vieme poradiť pri správnom výbere spotrebného materiálu vhodného na riešenie špecifických požiadaviek stavby.

DOPRAVA

Dopravu menších a ľahších komponentov, ako pojazdné lešenie, spotrebný materiál a iné, Vám vieme zabezpečiť buď vlastnou prepravou, alebo cez partnerskú doručovaciu firmu DB Schenker. V prípade potreby prepravovať väčšie množstvo materiálu, ako debniace systémy, fasádne lešenie, alebo rezivo Vám vieme sprostredkovať niekoľko spoločností špecializujúcich sa na takúto formu dopravy.

Ceny prenájmu