Kužeľový vrták

Pre jednoduché a rýchle vyvŕtanie kužeľového otvoru v pórobetóne

Podkategória:

Montážne príslušenstvo

Kužeľový vrták:

Kužeľový tvar otvoru zaručuje dosiahnutie maximálnej únosnosti v pórobetóne vďaka tvarovému zámku. Nastaviteľnou hĺbkou vŕtania sa zvyšuje použiteľnosť pre viaceré aplikácie (vyššia únosnosť, vŕtania cez omietku)

Vhodé pre:

Vrták je vhodný pre Fischer kotevnú skrutku FIS A M8 až M12. Taktiež je vhodný pre kotevné puzdro s vnútorným závitom FIS E M6 / M8

Doručenie:

– V prípade tovaru skladom 1 – 2 pracovné dni.
– V prípade tovaru na objednávku 2-5 pracovných dní.

36.27 s DPH

Dostupné na objednávku

Katalógové číslo: 90634 Kategórie: , ,
Popis

Kužeľový vrták

Fischer kužeľový vrták PBB je nevyhnutnou pomôckou pri kotvení vyšších zaťažení do pórobetónu chemickou maltou v súlade s certifikátom. S jeho pomocou sa súčasne vyvŕta otvor a vytvorí sa vnútorný kužeľ. Kužeľový tvar otvoru vyplnený chemickou maltou vytvára tvarový zámok, ktorý umožní preniesť do pórobetónu maximálne možné zaťaženie. Do ústia otvoru sa pred injektážou vkladá strediaca vložka PBZ. Po vyplnení otvoru chemickou maltou sa do malty zatlačí kotevný svorník FIS A alebo závitové puzdro FIS E s miernou rotáciou. Pri dodržaní podmienok certifikátu je možné do pórobetónu bezpečne a spoľahlivo ukotviť zábradlie, madlá, konzoly či ľahké konštrukcie a to v interiéri a exteriéri.

Princíp funkcie / montáž

  • Kónusový vrták PBB je vhodný pre predsadenú montáž.
  • Požadované hĺbky otvoru je možné dosiahnuť ľahkým nastavením tvarovaného dorazu na tele vrtáka.
  • Najskôr sa vyvŕta valcový otvor až ku nastavené kotevnej hĺbke, potom sa 4 – 6 krúživými pohybmi okolo dorazu vyfrézuje v otvore zadní rez.

Aplikácia

  • Vytvorenie kužeľového otvoru pri kotvení do pórobetónu

Stavebné materiály

  • Pórobetón
* Podrobné informácie o stavebných materiáloch nájdete v certifikáte.
Služby

NÁVRH NASADENIA NA MIERU

Na základe výkresovej dokumentácie a konzultácie detailov, Vám vieme na mieru vypracovať optimalizovaný projekt nasadenia, tzv. kladačský plán, s presným množstvom potrebného materiálu.

PORADENSTVO

Naši technici Vám vždy ochotne poskytnú odborné a kvalifikované poradenstvo, či už pri výbere vhodného technického riešenia, alebo samotnej realizácií Vášho projektu. Taktiež Vám vieme poradiť pri správnom výbere spotrebného materiálu vhodného na riešenie špecifických požiadaviek stavby.

DOPRAVA

Dopravu menších a ľahších komponentov, ako pojazdné lešenie, spotrebný materiál a iné, Vám vieme zabezpečiť buď vlastnou prepravou, alebo cez partnerskú doručovaciu firmu DB Schenker. V prípade potreby prepravovať väčšie množstvo materiálu, ako debniace systémy, fasádne lešenie, alebo rezivo Vám vieme sprostredkovať niekoľko spoločností špecializujúcich sa na takúto formu dopravy.

Ceny prenájmu