Back

ŠKÁROVKA AKÁCIA CINKOVANÁ – kvalita A/B

Škárovka je vyrobená pozdĺžnym lepením lamiel rovnakej šírky, dĺžkovo napojených zubovitým spojením.

Kvalita:

A/B

Vlhkosť :

10 +- 2%

Lepidlo:

Na lepenie sa používa lepidlo v aplikačnej triede D4 pre vnútorné použitie

Brúsenie:

Dosky sú brúsené brúsnym pásom so zrnitosťou 240

Možná úprava:

Dosky je možné povrchovo upravovať voskovaním, lakovaním, lazúrovaním, olejovaním alebo morením

Využitie:

Používa sa na zhotovenie kuchynských pracovných liniek, nábytku, ponk, políc, regálov, stolových dosiek, schodov, pod schodníc, nášľapov podláh, parapetov, prahov, obkladov stien a pre výrobu ďalších stolárskych prvkov.

Dostupnosť:

V prípade Vášho záujmu o iný rozmer škárovky sa na nás neváhajte obrátiť!

Tvrdosť:

98,2 mPa

Priemerná hustota:

585 kg/m3

47.25283.00 s DPH

Vymazať
Katalógové číslo: - Kategórie: , ,
Popis

ŠKÁROVKA CINKOVANÁ – kvalita A/B

Acacia Mangium je druh exotického dreva dovážané z juhovýchodnej Ázie (pestuje sa na plantážach v Thajsku, Malajzii, Vietname, Indii, Novej Guinei, Indonézii) ale hojne sa vyskytuje aj v Južnej Amerike a Austrálii. Akáciové drevo sa vyznačuje vysokou odolnosťou voči poveternostným vplyvom, starnutiu a biologickej degradácii. Vďaka svojej trvanlivosti, sile, tuhosti a odolnosti voči hmyzu je toto drevo stvorené na výrobu masívnych pracovných dosiek (cinkovaných škároviek – napojená lamela), ktoré sú ideálne na kuchynské linky, stoly, schody, podlahy a na výrobu nábytku. Pri exteriérovom použití sa odporúča natrieť aspoň raz ročne bezfarebným teakovým olejom.

Akácia je rýchlo rastúci stále zelený tropický strom dorastajúci až do výšky 30 m (na svete existuje asi 500 druhov). Drevo akácie je tvrdšie než dub o hustote 640 až 800 kg/m3. Drevo je výrazne sfarbené do olivovo tmavo hneda s belavými lúčmi. V minulosti sa akáciové drevo používalo na stavbu lodí (odolné voči termitom), dnes má využitie hlavne v nábytkárstve vďaka svojej tvrdosti, odolnosti a nezameniteľnej výraznej kresbe dreva. Obľuba tejto dreviny v poslednom období stúpa a predovšetkým bytový dizajnéri a architekti začali objavovať originalitu tejto trvanlivej dreviny. Nami ponúkaná Acacia Mangium nesie označenie „Eco Friendly“ nakoľko je pestovaná na plantážach za účelom osádzania plôch ohrozených pôdnou eróziou, taktiež k zalesneniu a obnove vyrúbaných stromov a k získavaniu živice ktorá sa používa na rôzne výrobky v medicíne a potravinárskom priemysle. Listy – plody sú žiadané v kozmetickom priemysle na výrobu parfémov. Akácia sa tiež používa na výrobu papiera (vysoký podiel buničiny a sulfátov) a vďaka veľkej výhrevnosti sa drevo spracúva na kúrenie. Keď strom prestane poskytovať živicu, na plantážach sa vyrúbe a ďalej sa spracováva v nábytkárskom priemysle a zároveň sa vysádzajú nové plantážové akácie.

Škárovka je vyrobená pozdĺžnym lepením lamiel rovnakej šírky, dĺžkovo napojených zubovitým spojením. Vlhkosť škárovky 10 ± 2 %, kvalita triedy A/B. Na lepenie sa používa lepidlo aplikačnej triedy D4 pre vnútorné použitie. Dosky sú brúsené brúsnym pásom o zrnitosti 240. Škárovka Akácie má oproti škárovke Hevea podstatne výraznejšiu kresbu dreva. Každá doska je zvlášť zabalená do fólie.

VYUŽITIE:

Cinkovaná škárovka z tropickej dreviny Akácie je odolná, pevná a tvrdá. Má výraznú farebne nezameniteľnú štruktúru dreva a je určená predovšetkým do interiéru, pri správnom lakovaní (UV faktor) sa dá použiť aj v exteriéri.

Hodí sa hlavne na výrobu nábytku z masívu, stolov, pracovných a kuchynských liniek, podláh, parapetov, schodov, obkladov stien.

Dosky Akácie odporúčame natrieť bezfarebným tvrdým voskovým olejom Sayerlack OLL3904.

Služby

NÁVRH NASADENIA NA MIERU

Na základe výkresovej dokumentácie a konzultácie detailov, Vám vieme na mieru vypracovať optimalizovaný projekt nasadenia, tzv. kladačský plán, s presným množstvom potrebného materiálu.

PORADENSTVO

Naši technici Vám vždy ochotne poskytnú odborné a kvalifikované poradenstvo, či už pri výbere vhodného technického riešenia, alebo samotnej realizácií Vášho projektu. Taktiež Vám vieme poradiť pri správnom výbere spotrebného materiálu vhodného na riešenie špecifických požiadaviek stavby.

DOPRAVA

Dopravu menších a ľahších komponentov, ako pojazdné lešenie, spotrebný materiál a iné, Vám vieme zabezpečiť buď vlastnou prepravou, alebo cez partnerskú doručovaciu firmu DB Schenker. V prípade potreby prepravovať väčšie množstvo materiálu, ako debniace systémy, fasádne lešenie, alebo rezivo Vám vieme sprostredkovať niekoľko spoločností špecializujúcich sa na takúto formu dopravy.

Ceny prenájmu