ŠKÁROVKA HEVEA CINKOVANÁ – kvalita A/B

Škárovka cinkovaná je z masívneho tropického dreva  HEVEA Brasiliensis, tvrdšieho ako dub,  žiadaná na výrobu stolov a schodníc.

Hmotnosť -
Kvalita:

A/B

Vlhkosť:

10 +- 2%

Lepidlo:

Na lepenie sa používa lepidlo v aplikačnej triede D4 pre vnútorné použitie

Brúsenie:

Dosky sú brúsené brúsnym pásom so zrnitosťou 240

Možná úprava:

Dosky je možné povrchovo upravovať voskovaním, lakovaním, lazúrovaním, olejovaním alebo morením

Využitie:

Používa sa na zhotovenie kuchynských pracovných liniek, nábytku, ponk, políc, regálov, stolových dosiek, schodov, pod schodníc, nášľapov podláh, parapetov, prahov, obkladov stien a pre výrobu ďalších stolárskych prvkov.

Dostupnosť:

V prípade Vášho záujmu o iný rozmer škárovky sa na nás neváhajte obrátiť!

57.29348.50 s DPH

Vymazať
Katalógové číslo: - Kategórie: , ,
Popis

ŠKÁROVKA CINKOVANÁ – kvalita A/B

Vyrobená z masívneho tropického dreva HEVEA Brasiliensis (gumovníka-kaučuk), vyrobené pozdĺžnym lepením lamiel rovnakej šírky dĺžkovo napájaných zubovým spojom. Na lepenie sa používa lepidlo v aplikačnej triede D4 pre vnútorné použitie. Dosky sú brúsené brúsnym pásom so zrnitosťou 240. Škárovku je možné povrchovo upravovať voskovaním, lakovaním, lazúrovaním, olejovaním alebe morením. Každý kus je balený zvlášť do fólie. Vlhkosť spárovky je 10 +- 2%.

HEVEA A EKOLÓGIA:

Používanie dreva z hevea brasiliensis pestovaných na plantážach pomáha zabraňovať likvidácii tropických pralesov, ktoré sa veľkou mierou podieľajú na stabilite životného prostredia našej planéty. Pestovanie prispieva k stabilizácii často porušeného zachytávania vody. Existujúce plantáže sú tiež významným miestom akumulácie uhlíka, pretože predstavujú približne jednu štvrtinu všetkých stromových plantáží v trópoch.

VYUŽITIE:

Škárovka Hevea je žiadaná predovšetkým pre využitie v bytovom dizajne pre svoju odolnosť, stálosť, tvrdosť a ušľachtilosť. Hevea je tvrdší ako dub (má podobné sfarbenie a vlastnosti) a za výrazne nižšiu cenu. Je ekologicky šetrná k životnému prostrediu.

Použitie pre zhotovenie: kuchynských pracovných liniek, nábytku, ponk, políc, regálov, stolových dosiek, schodov, pod schodníc, nášľapov podláh, parapetov, prahov, obkladov stien a pre výrobu ďalších stolárskych prvkov. Použitie v interiéri a po lakovaní možno aj v exteriéri.

10 DÔVODOV PREČO ZVOLIŤ DREVINU HEVEA:
  • Lacnejšie ako dubové drevo
  • Dobre sa spracováva
  • Má dobré vlastnosti pre lepenie
  • Je stabilná
  • Vydrží veľké záťaže
  • Dobre sa morí a lakuje
  • Je odolná proti baktériám, hubám a plesniam
  • Má svetlejšiu zaujímavú kresbu dreva
  • Módne ušľachtilá drevina budúcnosti
  • Pochádza z obnoviteľných zdrojov
Služby

NÁVRH NASADENIA NA MIERU

Na základe výkresovej dokumentácie a konzultácie detailov, Vám vieme na mieru vypracovať optimalizovaný projekt nasadenia, tzv. kladačský plán, s presným množstvom potrebného materiálu.

PORADENSTVO

Naši technici Vám vždy ochotne poskytnú odborné a kvalifikované poradenstvo, či už pri výbere vhodného technického riešenia, alebo samotnej realizácií Vášho projektu. Taktiež Vám vieme poradiť pri správnom výbere spotrebného materiálu vhodného na riešenie špecifických požiadaviek stavby.

DOPRAVA

Dopravu menších a ľahších komponentov, ako pojazdné lešenie, spotrebný materiál a iné, Vám vieme zabezpečiť buď vlastnou prepravou, alebo cez partnerskú doručovaciu firmu DB Schenker. V prípade potreby prepravovať väčšie množstvo materiálu, ako debniace systémy, fasádne lešenie, alebo rezivo Vám vieme sprostredkovať niekoľko spoločností špecializujúcich sa na takúto formu dopravy.

Ceny prenájmu