ODFORMOVACÍ OLEJ

Odformovací olej je určený na ošetrenie debnenia, zabezpečujúci dobré oddebnenie, chrániaci materiál debnenia a nezanechávajúci zvyšky na betóne.

Balenie:

5l, 10l, 15l, 20l, 25l, 30l

Vlastnosti:

– Vodu odpudzujúci, nezmýva sa z debnenia, dokonca ani pôsobením dažďa.
– Nízka viskozita, ktorá umožňuje aplikáciu veľmi tenkej vrstvy a tým nižšie náklady.
– Veľmi slabý zápach.
– Odolný voči mrazu, je možné skladovať aj vonku

Použitie:

– Vynikajúci odformovací účinok.
– Zoslabenie väzby medzi betónom a preglejkou až o 95% (oceľové debnenie).
– Nemá žiadny vplyv na spojenie preglejky a povrchovej fólie.
– Nižšie pracovné náklady na prípravu a čistenie debnenia.
– Dlhšia živostnosť debnenia.
– Na povrchu debnenia nezostanú žiadne rezíduá.
– Nemá negatívny vplyv na tvrdnutie betónu.

18.72112.32 s DPH

Vymazať
Katalógové číslo: - Kategórie: ,
Popis

ODFORMOVACÍ OLEJ

PÔSOBENIE PRÍPRAVKU

Odformovacie prípravky pôsobia chemicky a fyzikálne. Chemický účinok je založený na reakcii zložiek prípravku s aktívnymi zložkami cementu (hydroxidy vápnika), ktorej výsledkom je vytvorenie hydrofóbneho (vodoodpudivého) filmu na povrchu stvrdnutého betónu.

Fyzikálna aktivita je založená na vytvorení vodoodpudivého filmu medzi cementovou zmesou a materiálom debnenia.

Spolupôsobením týchto vlastností sa väzba medzi betónom a debnením výrazne redukuje.

Oddebňovacie prípravky takto umožňujú veľmi ľahké oddebňovanie a zabraňujú prilepeniu zostatkov betónu na debnení.

Naviac sa výrazne redukuje tvorba bubliniek zo vzduchu a vody na povrchu betónu. To znamená, že sa účinne zabraňuje vzniku otvorov a dosahuje sa rovný a neporézny povrch betónu.

ÚSPORY

Aplikáciou ušetríte už pri samotnom postreku (nízka spotreba) ako aj nižšími pracovnými nákladmi na odebnenie a nasledujúce čistenie a prípravu na ďalšie použitie.

ATESTY

Certifikáty zo skúšok vhodnosti a doformovacieho účinku, ako aj biodegradability.

VÝROBA

Na výrobu sa používajú len permanentne kontrolované suroviny z rafinérií. Do výroby nevstupujú už raz použité minerálne oleje. Preto sa povrch betónu nesfarbuje tak, ako to býva pri použití nekontrolovaných použitých olejov.

SPÔSOB APLIKÁCIE

Ošetrovaný povrch musí byť čistý a suchý. Pre dosiahnutie optimálneho výsledku je najvhodnejšie aplikovať špeciálnym postrekovačom Frank vo forme tenkej, rovnomernej krycej vrstvy. Aplikácia pomocou maliarskeho štetca, maliarskeho valčeka alebo kusom látky je tiež rovnako možné, ale v tomto prípade sú spotreba prípravku, ako aj náklady na ošetrenie významne vyššie. Z dôvodov ochrany životného prostredia  je treba predísť zbytočnému predávkovaniu odformovacieho prípravku, ktoré sa prejaví tvorbou kvapiek. V prípade vyššej nasiakavosti debnenia je potrebné zvýšiť dávku prípravku. Nové debnenie pripravené z dosiek je najvhodnejšie, vzhľadom na možné vylučovanie živice, pred použitím ošetriť cementovým mliekom a následne postriekať až do nasýtenia povrchu debnenia. Ak sa predpokladá viacnásobné nasadenie debnenia, doporučuje sa dodatočné uzavretie povrchu Trennformom. Odfromovacie prípravky sú okamžite pripravené na  použitie bez riedenia.

VÝSLEDKY POUŽITIA
  • Vynikajúci odformovací účinok
  • Zoslabenie väzby medzi betónom a debnením až o 95% (oceľové debnenie)
  • Nemá žiadny vplyv na spojenie preglejky a povrchovej fólie
  • Nižšie pracovné náklady na prípravu a čistenie debnenia
  • Dlhšia životnosť debnenia
  • Na povrchu debnenia nezostanú žiadne rezíduá
  • Nemá negatívny vplyv na tvrdnutie betónu
  • Betón na povrchu nepráši
Služby

NÁVRH NASADENIA NA MIERU

Na základe výkresovej dokumentácie a konzultácie detailov, Vám vieme na mieru vypracovať optimalizovaný projekt nasadenia, tzv. kladačský plán, s presným množstvom potrebného materiálu.

PORADENSTVO

Naši technici Vám vždy ochotne poskytnú odborné a kvalifikované poradenstvo, či už pri výbere vhodného technického riešenia, alebo samotnej realizácií Vášho projektu. Taktiež Vám vieme poradiť pri správnom výbere spotrebného materiálu vhodného na riešenie špecifických požiadaviek stavby.

MONTÁŽ LEŠENIA

V prípade záujmu Vám vieme sprostredkovať odbornú montáž aj demontáž fasádneho lešenia cez partnerskú firmu, ktorá sa špecializuje na certifikované montážne práce. V prípade pojazdného lešenia Vám vieme zabezpečiť odbornú montáž aj demontáž priamo našim vyškoleným a kvalifikovaným personálom.

Ceny prenájmu